komoryjski

Szanowni Państwo,
proszę o rozstrzygnięcie, która forma jest poprawna: komorski czy komoryjski i czy powinno się mówić frank komorski czy frank komoryjski?
Z poważaniem
Adam Teodorczyk
Od nazwy Komorów – państwa w Afryce – można w zgodzie z regułami polszczyzny utworzyć oba podane w pytaniu przymiotniki. W praktyce językowej przyjął się jednak drugi, w związku z tym lepsza będzie forma frank komoryjski.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski