koncepcja edytorska

Czy w zapisie bibliograficznym:
Wokół „W pustyni i w puszczy”. W stulecie pierwodruku powieści, koncepcja J. Axer i T. Bujnicki, Kraków 2012

należy pozostawić wyrażenie koncepcja (zgodnie z kartą tytułową), czy lepiej użyć znanego skrótu oprac.? A może lepiej red.?
Różne rzeczy mogą się kryć za słowem koncepcja, czasem tylko pomysł przekazany ustnie wydawnictwu, a czasem projekt przedstawiony na stu stronach. Aby nie wszczynać śledztwa, radzę poprzestać na zapisie z karty tytułowej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski