koniugacje czasownikowe

Witam serdecznie,
i przechodze do pytania. Jak cudzoziemiec, uczacy sie jezyka polskiego, moze rozpoznac do ktorej koniugacji nalezy czasownik, skoro w slowniku podaje sie tylko tzw. infinitive, czyli forme bezokolicznikowa (podstawowa)?
Przepraszam za brak znakow diakrytycznych. Pisze z USA i moj komputer ma tylko czcionke angielska.
Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz,
Zagubiona
Przykro mi z powodu Pani komputera. Zeby mu nie robic fatygi, odpisuje rowniez bez polskich znakow.
Wiekszosc wspolczesnych slownikow polszczyzny nie poprzestaje na podaniu formy bezokolicznika, lecz wymienia tez numer grupy koniugacyjnej, do ktorej nalezy dany czasownik. Schematy odmiany tych grup sa przedstawiane w częsci wstepnej slownikow. Grup bywa rozna liczba, ciagle dominuje klasyfikacja Jana Tokarskiego z lat 50. XX wieku, ale sa tez nowe propozycje, zob. np. ksiazke Czasownik polski Zygmunta Saloniego i oparty na niej Slownik gramatyczny jezyka polskiego na CD (sprzedaje go Wiedza Powszechna) oraz Encyklopedyczny slownik jezyka polskiego, stanowiacy częsc wydanej w Polsce Encyklopedii powszechnej Larousse'a.
Mirosław Bańko, PWN