konkursy: X i Y

Mam pytanie dotyczace pewnego wyrażenia użytego w podaniu. Czy poprawne jest: „W ubiegłym roku brałam udział w konkursach: polonistycznym i recytatorskim” czy raczej „W ubieglym roku brałam udział w konkursie polonistycznym i recytatorskim"? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pierwsze zdanie jest jednoznaczne, drugie może nasuwać wątpliwość, czy brała Pani udział w jednym konkursie, czy w dwóch. Jeśli w dwóch, to warto powtórzyć słowo konkurs: „W ubieglym roku brałam udział w konkursie polonistycznym i w konkursie recytatorskim”.
Mirosław Bańko