kontemplatyk czy kontemplator?

Czy wyraz kontemplatyk (jako określenie człowieka kontemplującego, skłonnego do kontemplacji) jest równie poprawny jak występujący w słowniku języka polskiego kontemplator?
W Korpusie Języka Polskiego PWN kontemplatyk występuje tylko dwa razy (w tekstach religijnych, w tym raz u ks. Józefa Tischnera), kontemplator zaś siedem razy, a więc niewiele częściej. Frekwencja mierzona wyszukiwarką Google na polskich stronach internetowych daje jednak kontemplatorowi dziesięciokrotną przewagę nad kontemplatykiem.
Tyle o frekwencji. Jeśli chodzi o budowę słowa, to kontemplator wchodzi w szereg wielu rzeczowników utworzonych analogicznie od czasowników na -ować, por. kontemplowaćkontemplator jak egzaminowaćegzaminator, likwidowaćlikwidator, propagowaćpropagator i in., podczas gdy kontemplatyk wydaje się osamotniony w swojej relacji do czasownika kontemplować (a jeśli nawet istnieją podobne pary wyrazów, to nieliczne). Względy strukturalne dają więc przewagę kontemplatorowi, podobnie jak frekwencja.
Mirosław Bańko, PWN