kościół dominikanów pw. św. Wojciecha

Zasady każą nam pisać kościół Dominikanów. Czy pisownię tę powinniśmy zachować, gdy podajemy patrona? A więc kościół Dominikanów pw. św. Wojciecha czy kościół dominikanów pw. św. Wojciecha?
Chodzi tu zapewne o świątynię we Wrocławiu, która – jak wynika z moich ustaleń – nosi nazwę kościół pw. św. Wojciecha (lub kościół św. Wojciecha). Oznacza to, że wyraz dominikanie nie stanowi stałego składnika nazwy, lecz jest dodatkowym określeniem. W związku z tym należy pisać kościół dominikanów pw. św. Wojciecha.
Jan Grzenia