kościół i klasztor

Szanowni Państwo!
Moje pytanie wiąże się pośrednio z poruszoną kwestią pisowni nazw zakonów. W słowniku ortograficznym pod hasłem dominikanie znajduję: kościół Dominikanów. Czy chodzi o nazwę własną, konkretnego budynku, czy może o kościół należący do zakonu dominikanów? Co z klasztorem dominikanów? Jak zmienia się pisownia, gdy dodamy: ojców albo oo.?
Dziękuję za odpowiedź.
Pytanie to uświadomiło mi lukę w rozdziale Zasady pisowni i interpunkcji w Nowym słowniku ortograficznym PWN. Niemniej jednak na podstawie przeglądu jego części słownikowej można tę regułę odtworzyć.
Tam, gdzie chodzi o grupę zakonników, stosujemy zwykłą liczbę mnogą od formy dominikanin, bazylianin, czyli: dominikanie, bazylianie. Tam zaś, gdzie mówimy o instytucji, zakonie, stosujemy nazwę własną występującą tylko w liczbie mnogiej: Dominikanie, Bazylianie.
Tak więc, jak Pan (Pani?) słusznie pisze, kościół Dominikanów to kościół należący do zakonu jako instytucji. Zakon zaś czy klasztor dominikanów to z kolei wspólnota mieszkających tam ludzi. Dodawana forma ojców lub jej skrót oo. przysługują raczej osobom, a nie instytucji, a więc dominikanom pisanym małą literą. Taką pisownię poleca w haśle ojciec Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją A. Markowskiego.
Katarzyna Sobolewska, PWN