kośmider

Interesuje mnie znaczenie słowa kuśmider i jego pochodzenie.
Jeśli się szuka tego słowa w sieci, to znajduje się same nazwiska. W związku z tym trop prowadzi do słownika nazwisk Kazimierza Rymuta (Nazwiska Polaków, t. 1–2), gdzie hasło Kuśmider odsyła do hasła Kośmider, a pod tym ostatnim czytamy: „1478 — od gw. kośmider 'człowiek roztargniony', to od niem. Koschmieder”.
Mirosław Bańko, PWN