kosztorysant

Droga Poradnio,
Która z form (obie są w Waszym słowniku) jest poprawna (bardziej wskazana): kosztorysant czy kosztorysowiec? Nasza redakcja podzieliła się na dwa wrogie obozy. Jedni twierdzą, że kosztorysant to słowo żargonowe, lekceważące, a drudzy – że nigdy nie słyszeli słowa kosztorysowiec. Prosimy o rozstrzygnięcie sporu i pogodzenie zespołu.
Sprawdziłem w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej: słowo kosztorystant występuje w 50 dokumentach, kosztorysowiec nie pojawia się ani razu. To potwierdziło moją intuicję, że kosztorysowiec jest formą bardzo rzadką. Opowiadam się za kosztorysantem, w którym zresztą nie widzę ani żargonowości, ani lekceważenia.
Mirosław Bańko