kotlet, sznycel i stek

Witam bardzo smacznie (jak mawia Maciej Kuroń), ponieważ mam pytanie kulinarne do Państwa. Są trzy bliskoznaczne słowa: kotlet, sznycel, stek. Jaka jest między nimi różnica (oczywiście znaczeniowa)?
Z Maciejem Kuroniem nie możemy się pod tym względem równać, ale chyba nie będzie dalekie od prawdy, jeśli powiem, że sznycel jest cielecy i panierowany, stek przeważnie wołowy i smażony (bez panierki) lub upieczony, a kotlet to termin nadrzędny. Jest też inny sznycel, chyba przede wszystkim małopolski, czyli po prostu kotlet mielony.
Mirosław Bańko, PWN