kotlet

Witam,
mam pytanie dotyczące czasownika przypominać oraz przypadka, w którym występuje jego następca – rzeczownik, czyli: przypominać kotleta czy przypominać kotlet?
Pana pytanie dotyczy kotleta, a nie czasownika przypominać. W kontekście dowolnego wyrazu wymagającego biernika kotlet pojawia się bądź to w formie kotlet, bądź kotleta. Pierwsza forma jest oficjalna, druga lekko potoczna.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski