kra – kier

Szanowny Panie Profesorze,
zastanawiałem się ostatnio, jaka jest poprawna forma dopełniacza liczby mnogiej od słowa kra, i w wielu miejscach znalazłem odpowiedź, że jest to kier, choć dla mnie dziwnie brzmi.
Pozdrawiam serdecznie
Nie ma rady: gra, gier, zatem kra, kier. Jeśli forma kier Panu dziwnie brzmi, to proszę mówić kawałków tafli lodowej albo iść w ślady pewnego wojskowego, który według anegdoty wahał się, czy ma strzelać do teł, i postanowił, że na wszelki wypadek będzie strzelał „do tła i jeszcze jednego tła”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski