kreatywna ortografia

Czy mogłam swoją wystawę nazwać „Byt nie bytu”, czy rażąco naruszyłam reguły ortografii polskiej? Ktoś przekręcił ową nazwę i napisał na łamach prasy lokalnej „Byt nie bycia” – teraz sprawa mnie dręczy i męczy.
Zarówno niebyt, jak i niebycie powinny być zasadniczo pisane łącznie. Dla wydobycia specjalnych efektów decydujemy się czasem na odstępstwo od reguł ortografii. Oczywiście zamiana pisowni łącznej na rozdzielną to krok dość radykalny. Można było postąpić ostrożniej i napisać „Byt nie-bytu” (podobnie pisywał Norwid, który był wrażliwy na etymologię i budowę słów). Rozumiem jednak, że prawdziwa sztuka nie zna ograniczeń.
Mirosław Bańko, PWN