kreatywny

Proszę o wyjaśnienie, czy robiące coraz większą karierę w Internecie słowo kreatywny w języku polskim może odnosić się do tworów, a nie tylko twórców. Czy określenia kreatywny pomysł, kreatywny obraz są poprawne, czy lepiej byłoby napisać pomysł kreatywnego autora, obraz twórczego grafika?
Pomysł może ciekawy, interesujący, niezywkły, nowatorski, oryginalny, śmiały, twórczy (za Słownikiem dobrego stylu, PWN), obraz też można określić na wiele sposóbów. Użycie w zamian modnego słowa kreatywny nie będzie błędem semantycznym (por. niedawną odpowiedź w sprawie słowa inteligentny), ale efekt stylistyczny da mierny. Zwłaszcza jeśli autor w ogóle nadużywa wyrazów modnych.
Mirosław Bańko, PWN