kredyt z ratą

Czy wyrażenie kredyt z niską ratą, z wysoką ratą jest poprawne? Czy jest potoczne, czy należy do ogólnej odmiany polszczyzny? Można je często znaleźć w prasie i reklamie.
Skoro wyrażenia takie są częste w prasie i reklamie, to znaczy, że należą do polszczyzny ogólnej. Odmiany polszczyzny wyodrębnia się właśnie ze względu na zakres występowania należących do nich elementów języka. Konstrukcje typu X z Y-kiem są w ogóle rozpowszechnione w polszczyźnie. Nie widzę powodu, aby w wyrażeniach wymienionych w pytaniu dopatrywać się błędu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski