kreślę się z poważaniem

Znalazłem w archiwum poradni formę kreślę się z poważaniem. Nigdy wcześniej się z nią nie spotkałem ani nie znalazłem jej w żadnym słowniku…
Jest to istotnie formułka wyszukana, a już Słownik języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego (wyd. 1958–69) charakteryzował ją jako nieco przestarzałą. Dziś jest używana bardzo rzadko, ale wystarczy ją wpisać (w cudzysłowie) do okna internetowej wyszukiwarki Google, żeby znaleźć kilkadziesiąt innych przykładów użycia.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski