krija

Dzień dobry,
mam problem z wyborem właściwej formy odmiany terminu krija przez przypadki. Czy poprawna forma celownika będzie kriji czy krii?
Wzorem może służyć rakija, w celowniku rakii. Jeśli chodzi o swojskie wyrazy, to równie dobrym przykładem jest żmija, por. „Daj żmii rakii” (z celownikiem najpierw i dopełniaczem potem). Mia (Farrow) reprezentuje ten sam wzór odmiany, w dopełniaczu, celowniku i miejscowniku ma Mii.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski