król i władca to wyrazy pospolite

Szanowni Państwo!
Moje pytanie dotyczy poprawnej formy zapisywania tytulatury władców. Mianowicie, czy pisząc „Król Polski Kazimierz Wielki” w środku zdania, należy każde z tych słów zapisać wielką literą? Mam na myśli sytuację, gdy w kolejnych zdaniach słowo „król” lub „władca” będzie dotyczyło stricte tej samej osoby.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Wielkimi literami zapisujemy zasadniczo nazwy własne. Rzeczowniki typu król albo władca, nawet jeśli są odnoszone do konkretnej osoby, nie są nazwami własnymi, lecz pospolitymi i jako takie zapisujemy je od małych liter, por. np.
W 1356 roku król Polski Kazimierz Wielki został bigamistą.
Szczególnie ważna w ciekawej historii miasta jest data 30 kwietnia 1310 roku, kiedy to w Kowalu urodził się przyszły król Polski Kazimierz Wielki.
Adam Wolański