kropka po liczebnikach porządkowych

Czy po liczebnikach porządkowych piszemy kropkę, np. 60. rocznica urodzin?
Dziękuję.
Kropkę stawiamy, kiedy jej brak mógłby być źródłem wątpliwości, czy zapis cyfrowy odnosi się do liczebnika porządkowego, czy głównego. W cytowanym przez Panią przykładzie taka wątpliwość nie powstaje, więc kropka nie jest konieczna. Niektórzy piszą 60 rocznica urodzin, a inni 60. rocznica urodzin i oba zapisy są poprawne. Niepoprawne byłoby tylko łączenie cyfr z zakończeniem formy fleksyjnej, a więc pisanie 60-ta rocznica urodzin.
Mirosław Bańko