krowa wysoko cielna

Witam serdecznie
Bardzo proszę o wyjaśnienie pisowni słowa(-ów): wysoko cielna, wysokocielna (np. sprzedam krowę…).
Dziękuję i pozdrawiam.
Małgorzata
Muszę stwierdzić, że jest to pisownia do dyskusji, od której jednak się wstrzymam (chyba że problem znów wypłynie), bo słowniki zalecają tu pisownię rozłączną na mocy reguły [134]: krowa wysoko cielna. Tak też najlepiej pisać w razie wątpliwości.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski