krzesło

Interesuje mnie źródłosłów wyrazu krzesło. Przypomina mi on takie słowa, jak masło czy wiosło, które pochodzą od czasówników mazać oraz wieźć. Czy dla krzesła można znaleźć analogiczną podstawę czasownikową?
Taką podstawą dla krzesła może być praindoeuropejski czasownik o znaczeniu 'kręcić, splatać' (za słownikiem etymologiczny, W. Borysia, który pierwotne znaczenie krzesła rekonstruuje jako 'coś skręconego, splecionego').
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski