ksero

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie kwestii odmiany słowa ksero. Czy dopuszczalna jest odmiana typu: „Umówmy się przy kserze”, „Zostaw mi to w kserze na I piętrze”? Myślę tu, naturalnie, o mowie potocznej.:-)
Pozdrawiam
Ksero ma trzy znaczenia: 'kserograf', 'kserokopia', 'punkt usługowy', zob. Inny słownik języka polskiego PWN. Zarówno ten, jak i inne słowniki podają, że ksero jest nieodmienne. W mowie potocznej, a także w różnych nieoficjalnych tekstach w Internecie, można jednak znaleźć formy odmienione: ksera, kseru, kserem, kserze, kser itd. Nawet na stronie Instytutu Filologii Polskiej UWr. – przeznaczonej wprawdzie dla studentów – czytamy: „I rok – wymiana notatek, kser i innych materiałów”.
Sądzę, że ksero – podobnie jak radio czy molo, dawniej nieodmienne – będzie odmieniane coraz częściej. Już właściwie słowniki powinny tę odmianę rejestrować z adnotacją, że jest potoczna. Leksykografom powinno przyjść to tym łatwiej, że cały wyraz, we wszystkich swoich znaczeniach, jest kwalifikowany w słownikach jako potoczny. Mamy więc wybór: „Umówmy się przy kserografie” albo swobodniej: „Umówimy się przy ksero”, albo – moim zdaniem lepiej, bo wyraziściej składniowo i zgodnie z duchem polszczyzny, która lubi, gdy wyrazy się odmieniają – „Umówmy się przy kserze”.
Mirosław Bańko, PWN