książęta Wilhelm i Henryk

Moje uszanowanie!
Dziś chodzi mi o polszczenie imion brytyjskich władców. Od kiedy nauczyłem się czytać, zawsze byli oni Wilhelmami, Henrykami, Annami, Elżbietami, Jerzymi, Karolami i Edwardami. Dlaczego zatem wnukowie Elżbiety II zawsze są przedstawiani w naszych mediach jako William i Harry? Czy w ostatnich latach polszczenie wyszło z mody?
Kłaniam się
Imiona władców zawsze polszczymy, chyba że nie jest to możliwe, np. norweskie imię Håkon nie ma polskiego odpowiednika, ale to jeden z nielicznych wyjątków. W związku z tym wnukowie królowej Elżbiety II powinni być nazywani Wilhelmem i Henrykiem (Harry to kolokwialna forma od Henry). Jeśli dostąpią godności królewskiej, z pewnością tak będą nazywani.
Jan Grzenia