które… i których…

Czy mam rację, dopatrując się w poniższym zdaniu rażącego błędu?
[…] używając gęstszych wiązek neutrin, które łatwiej jest obserwować i mierzyć czas, w jakim się pojawiają.

Chyba należałoby napisać:
[…] używając gęstszych wiązek neutrin, bo łatwiej się je obserwuje oraz mierzy czas, w jakim się pojawiają.

ewentualnie:
[…] używając gęstszych wiązek neutrin, które łatwiej (jest) obserwować i których czas pojawienia się łatwiej (jest) (z)mierzyć.
Pana diagnoza jest trafna: zdanie względne musi być składniowo uzgodnione z zaimkiem względnym, który je wprowadza. Podobny błędy cytuję w Słowniku wyrazów kłopotliwych, np.: „Ci, którzy nie piją i nie bawią ich tańce…”. Poprawnie: „Ci, którzy nie piją i których nie bawią tańce…”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski