którego używam czy który używam?

Która forma jest lepsza:
Samodzielnie kupuję używany przeze mnie produkt do smarowania pieczywa.
Samodzielnie kupuję produkt do smarowania pieczywa, którego używam.
Moje wątpliwości:
* czy który odnosi się do podmiotu w zdaniu nadrzędnym, czy do ostatniego rzeczownika w tym zdaniu
* używam co?, czy używam czego?
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Ten „produkt do smarowania pieczywa” brzmi dość tajemniczo, przypuśćmy, że jest to masło. W takim razie z pierwszego Pani zdania wynikałoby, że używa Pani masła do smarowania pieczywa, a z drugiego, że używa Pani pieczywa. Oba zdania są poprawne gramatycznie, ale różnią się znaczeniem.
Teraz o Pani wątpliwościach. Zdanie podrzędne wprowadzane zaimkiem który najczęściej nawiązuje do treści ostatniego wymienionego przed nim rzeczownika. Nie jest to jednak bezwyjątkową regułą, np. wierzchołek góry, na którym zatknięto flagę. Ważne, aby nawiązanie było jednoznaczne, a całość łatwo zrozumiała.
I wreszcie: używam co czy używam czego? Zawsze czego: siły, perswazji, najprostszych środków, proszku do pieczenia itp. Mogę stosować proszek do pieczenia, mogę też zużyć proszek, ale używam zawsze proszku.
Mirosław Bańko