kucyk

Szanowni Państwo,
Jak powinno się poprawnie odmieniać wyraz kucyk (w znaczeniu 'uczesanie z długich włosów') w lp.? Czy biernik = mianownikowi, tak jak w rzeczownikach męskich III koniugacji nieżyw., czy wyraz ten odmienia się tak jak rzeczownik mzw. (kucyk w znaczeniu 'koń')? Czy powinnam zatem powiedzieć: włosy związane w kucyk, czy związane w kucyka?
Będę wdzieczna za jak najszybszą odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam,
Malgorzata Wojtowicz
W znaczeniu, o które Pani pyta, słowo kucyk ma rodzaj męskorzeczowy, a zatem biernik równy mianownikowi. Stąd włosy zawiązane w kucyk, nie w kucyka.
Mirosław Bańko