kulturalny – kulturowy

Dzień dobry, mam krótkie pytanie: jaka jest faktycznie różnica między słowami kulturalny a kulturowy? Dziękuję.
Pytanie jest krótkie, ale odpowiedź na nie w Słowniku wyrazów kłopotliwych zajmuje pół strony. Najlepiej, gdyby Pani mogła tam zajrzeć. Mówiąc w największym skrócie, kulturalny odnosi się do kultury rozumianej potocznie (jako synonim obycia i dobrego wychowania), a kulturowy do kultury w sensie naukowym, różnie definiowanej, np. jako ogół wiedzy społecznie nabytej.
Mirosław Bańko