kuś i kuśka

Witam serdecznie.
Moje pytanie dotyczy mojego nazwiska – Kuś. Czy kuś jest/był synonimem słowa penis???
Pozdrawiam.
Był raczej niż jest, bo słowo zostało zapomniane. Ale to wcale nie znaczy, że Pana nazwisko ma coś wspólnego z „grotem Kupidyna” (takiej nazwy używali poeci). W staropolszczyźnie kuś znaczyło też 'chłopak terminujący u kucharza'. Możliwe nawet, że ktoś przekęcił nazwisko Pańskiego przodka, który nazywał się Kus albo Kusz (na temat dwóch ostatnich nazwisk – zob. Kazimierz Rymut, Nazwiska Polaków, 1999).
Mirosław Bańko