kwasy tłuszczowe omega-3

Dzień dobry,

proszę o informację, jak powinno zapisywać się nazwę: kwasy omega-3, omega 3, Omega-3 czy Omega 3. Zarówno w Internecie, jak i w wielu publikacjach spotykam się z różnymi zapisami. Dziękuję.

Termin wielowyrazowy kwasy tłuszczowe omega-3 (skrótowo: kwasy omega-3 lub omega-3) to wyrażenie pospolite. Jego człony zapisujemy od małych liter. Cyfrę dodajemy po łączniku bez spacji.

Adam Wolański