kwestie dialogowe

Witam,
mam problem z zapisem kwestii dialogowych. Czy po znakach ! i ? powinna być wielka, czy mała litera? Przykłady:
– Jesteś szalony! – Krzyknęła.

czy
– Jesteś szalony! – krzyknęła.

Według mnie poprawne są oba, natomiast wedle innych tylko ten drugi przykład. Mnie się to kłóci, ponieważ w książkach stosuje się oba przykłady, byle konsekwentnie. Zwłaszcza, że przecież ! czy ? kończą zdanie tak samo jak kropka i powinno się stosować po nich wielką literę. Proszę o rozstrzygnięcie.
Pozdrawiam
Nawet jeśli wypowiedź bohatera powieści kończy się wykrzyknikiem, znakiem zapytania lub wielokropkiem, to słowa narratora zapisujemy po myślniku od małej litery. Gdyby wypowiedź bohatera miała neutralny charakter i przytoczona w izolacji kończyłaby się kropką, to w zapisie dialogu przed słowami narratora z kropki takiej rezygnujemy (por. A. Wolański, Edycja tekstów, s. 333), np.
– Bez wątpienia jest pani odważna – stwierdził z uznaniem Święty.
– Ależ to niemożliwe! – zawołał trzęsącym się głosem lord Iveldown.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski