łącznik i półpauza

"Sklep czynny w godz. 10-15” – między liczbami jest myślnik, nie łącznik; a czy powinno się oddzielić liczbę i myślnik spacjami?

Jaki znak należy wstawić w wypadku połączeń: Wschód-Zachód, rozmowy Indie-Pakistan, negocjacje Polska-UE (jeśli trzeba napisać to krótko, a nie można rozwinąć, np. negocjacje między Polską a Unią Europejską)?

Dziękuję za odpowiedź.
Między dwiema liczbami – jak w konstrukcji „Sklep czynny w godz. 10-15” – najlepiej jest stosować półpauzę (kreskę dłuższą niż łącznik, ale krótszą niż myślnik). Jeśli zdecyduje się Pani na myślnik, to po obu jego stronach powinny się znaleźć odstępy. Co do połączeń typu Wschód-Zachód oraz rozmowy Indie-Pakistan, to należy w nich umieścić łącznik.
Mirosław Bańko