łącznik w wyrazach złożonych

Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości językowych dotyczących pisowni: kolega lekarz (czy kolega-lekarz, choć zapis ten wydaję mi się dziwny) oraz wyrazów najczęściej pojawiających się w tekstach prawniczych, a mianowicie formalnoprawny (czy formalno-prawny), organizacyjnoprawny (czy organizacyjno-prawny).
Dziękuję za wszystkie otrzymane do tej pory odpowiedzi. Są one nieocenione w pracy młodej korektorki, gdzie często poparcie własną wiedzą nie wystarcza i, chcąc kogoś przekonać, trzeba odwołać się do najbardziej wiarygodnego źródła.
Napisze się raczej kolega lekarz, gdyż drugi człon jest podrzędny wobec pierwszego ('kolega będący lekarzem'). Zasada, na którą się tu powołałem, bywa często naruszana i czasem nie bez racji. Warto jednak o niej pamiętać, gdyż jest użyteczna.
Pisze się też formalnoprawny, gdyż człony tego przymiotnika są nierównorzędne. Jeśli dobrze rozumiem jego znaczenie, to wyraża się ono słowami: 'dotyczący formalnej strony aktów prawnych (a nie ich zawartości merytorycznej)'.
Nie spotkałem się ze słowem organizacyjnoprawny, ale sądzę, że jego człony są też nierównorzędne, a to znaczy, że jego łączna pisownia jest uzasadniona.
Dziękuję za ciepłe słowa o naszej Poradni. Będą one dla nas zobowiązaniem, abyśmy byli nie mniej wiarygodni w przyszłości.
Mirosław Bańko