latem, czyli w lecie

Dzień dobry Państwu!
Dzieci zaskoczyły mnie, poprawiając moją wypowiedź. Twierdzą, że na lekcjach polskiego nauczycielka nie pozwala używać zwrotów w zimie, w lecie, bo są niepoprawne. Mnie rażą często używane przez dzieci w lato, w zimę, ale zawsze uważałam, że można mówić zimą / w zimie, wiosną / na wiosnę, latem / w lecie, jesienią / ???. Każdy z tych dwóch wariantów ma dla mnie nieco inne zabarwienie stylistyczne. Kto ma rację?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Można mówić latem i zimą lub w lecie i w zimie. Formy w lato i w zimę są niepoprawne. Może Pani dzieci źle zrozumiały nauczycielkę?
W miejsce pyjaników można wstawić formę na jesieni.
Mirosław Bańko, PWN