legginsy czy już leginsy?

Szanowni Państwo!
Chciałabym zapytać, jaka jest prawidłowa forma zapisu słowa leg(g)insy: przez jedno, czy przez dwa g?
Z poważaniem
Daria
WSO PWN – uchodzący za najbardziej miarodajny wśród słowników ortograficznych – ma tylko formę legginsy. W tekstach jednak leginsy nie ustępują znacznie legginsom, co więcej, wymawiamy w tym słowie [g], a nie [gg]. Można się więc spodziewać, że niedługo zwycięży forma uproszczona, podobnie jak to się stało niedawno z bannerem, który w słownikach występuje w dwojakiej pisowni, a wcześniej np. z wyrazami korrozja i terrakota, które w starszych słownikach obecne były w takiej właśnie, uzasadnionej etymologią, postaci.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski