lek na całe zło

Witam,
chciałbym dowiedzieć się czy funkcjonujące w mowie potocznej wyjście na całe zło jest poprawne pod względem językowym, czy też możemy posługiwać się tylko i wyłącznie lekiem na całe zło?
Pozdrawiam
Jeżeli wyjście, to raczej z całego zła. Innowacja, którą Pan wymienił, wydaje się trochę bezmyślna. Radzę poprzestać na leku na całe zło (spopularyzowanym dzięki piosence Krystyny Prońko).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski