letnie wakacje

Czy wyrażenie letnie wakacje jest poprawne? Moim zdaniem to pleonazm.
Pleonazm, czyli masło maślane? Można by pomyśleć, że nie spędzał Pan nigdy wakacji w zimie albo nie nazywał ich wakcjami, tylko feriami. Tymczasem np. Życie donosi: „O tej porze roku większość kanadyjskich lekarzy wyjeżdża jednak na zimowe wakacje” i nie jest to wcale odosobniony przykład takiego użycia słowa wakacje. Są więc zimowe wakacje i są letnie wakacje – o tych drugich mówi się nawet częściej.
Mirosław Bańko, PWN