licencjat i doktorat

Czy obydwa zwroty: doktorat filozofii i doktorat z filozofii (podobnie: licencjat filozofii i licencjat z filozofii) są poprawne?
Zarówno doktorat, jak i licencjat (a także magisterium i habilitacja) powinny występować w konstrukcji z przyimkiem, a nie z „gołym” dopełniaczem, np.: „W 1955 roku został wyświęcony na księdza, w 1963 roku obronił doktorat z fenomenologii Edmunda Husserla u prof. Romana Ingardena” (mowa o ks. Józefie Tischnerze).
Mirosław Bańko, PWN