liczba, ilość, wielkość

Dzień dobry,
która forma jest prawidłowa: liczba nowego taboru kolejowego, ilość nowego taboru kolejowego, a może wielkość nowego taboru kolejowego? A może jeszcze inaczej? Czy można mówić o sztukach taboru?
Pozdrawiam,
Andrzej Wróbel
Polecam wielkość taboru, choć widzę, że w NKJP ilość taboru występuje liczniej. Liczba taboru jest wykluczona, równie dobrze można by mówić o liczbie pierza. Nic złego nie widzę natomiast w sztukach taboru: „Nasz tabor powiększył się o trzy sztuki” to dobre zdanie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski