liczby w zapisie cyfrowym

Witam. Jak poprawnie zapisać skróconą formę od dwudziestych drugich: 22-ich czy 22-gich, czy może jeszcze inaczej?
Dziękuję, pozdrawiam.
Żadna z wymienionych propozycji nie jest poprawna. Jeśli trzeba zaznaczyć, że dana liczba reprezentuje liczebnik porządkowy (tzn. jeśli nie wynika to z kontekstu), to czynimy to, umieszczając po niej kropkę. Natomiast zakończeń form fleksyjnych w zapisie cyfrowym nie podajemy w ogóle.
Mirosław Bańko, PWN