list do urzędu

Szanowni Eksperci,
w jaki sposób należy zaadresować list do urzędu, jeżeli chcemy, by trafił on do konkretnej osoby. Gdzie należy wpisać i w jaki sposób (Sz.P., W.P.?) imię i nazwisko adresata. Na przykład:
Urząd Marszałkowski
(Sz.P./W.P.)? Beata Nowak
ul. XY
00-300 Poznań

A może należy zastosować archaiczny chyba już zwrot: do rąk Pani…? A jeśli tak, to w którym miejscu (po adresie czy pomiędzy nazwą a ulicą)?
Dziękuję za wskazówki
Pozdrawiam
Tomasz
Listy kierowane do konkretnych osób zatrudnionych w instytucjach adresujemy, rozpoczynając od imienia i nazwiska adresata. Na przykład:
Sz. Pani
Beata Nowak
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
[ulica z numerem]
[Poznań z kodem pocztowym]

Archaicznego dziś wyrażenia Do rąk własnych nie stosuje się. Można natomiast po nazwisku podać nazwę jednostki organizacyjnej, w której zatrudniona jest adresatka.
Są firmy, które proszą o umieszczanie na kopercie nazwy jednostki organizacyjnej, np. Dział Obsługi Klienta, poniżej adresu. Wówczas imię i nazwisko adresatki można podać po nazwie tej jednostki.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski