listek i blister

Pytanie dotyczy powszechnie znanej rzeczy, ale rzadko nazywanej. Jak się nazywa (czy w ogóle ma jakąś nazwę) to coś, w czym znajdują się tabletki? Chodzi mi o tę zgrzewkę z tworzywa sztucznego włożoną do opakowania, z której tabletkę wyłuskujemy. Aptekarze często nazywają to listkiem. Mam nadzieję, że wyraziłem się ściśle, o co mi chodzi – ale gdybym umiał nazwać to precyzyjniej, nie byłoby tego pytania. ;)
Listek z tabletkami to blister. Jest to stosunkowo niedawne zapożyczenie z angielskiego (dosł. ‘pęcherz, bąbel’), oznaczające typ opakowania, które powstaje ze zgrzania folii z jakąś podkładką, np. z tekturą, i w którym znajdować się mogą najprzeróżniejsze rzeczy, np. baterie, szczotki do zębów, myszy komputerowe i oczywiście też tabletki. W odniesieniu do leków równie uprawniony jest swojski listek, który częściej niż blister pojawia się w ulotkach i reklamach medycznych, np. „Cilest jest dostępny w aptece w opakowaniach zawierających 1 listek (na 1 miesiąc) oraz w opakowaniach 3-listkowych (na 3 miesiące)”, „Opakowanie zawiera listek z 21 tabletkami: 7 białych, 7 jasnoróżowych i 7 pomarańczowych – trzy rodzaje tabletek różniących się dawką hormonów”.
Lidia Wiśniakowska, PWN