listy wyliczeniowe

Szanowni Państwo!
Jeżeli w tekście pojawiają się wyboldowane punkty, czy pogrubione powinny zostać również cyferki na początku i kropki po zdaniu? Na przykład: „1. Sadzenie drzew”. Czy są jakieś reguły, które to regulują? To problem bardziej kosmetyczny, ale w druku istotny. Będę wdzięczna za pomoc.
Agnieszka Kajak
Jeśli decydujemy się boldować całe wypowiedzenia, to wyróżnieniem należy objąć również znak interpunkcyjny na końcu takiego elementu. Nieestetyczne byłoby także pozostawienie nieobjętych wyróżnieniem cyferek na początku wyliczenia. Poza wszystkim należy się zastanowić, jaki efekt ma przynieść wyróżnianie boldem całych zdań. Pismo pogrubione to bardzo silny akcent typograficzny i powinno się z niego korzystać w odniesieniu do pojedynczych wyrazów lub wyrażeń. W mojej opinii dostatecznym akcentem zwracającym uwagę czytelnika na określoną partię tekstu jest to, że została ona podzielona na punkty.
Adam Wolański