literacka Nagroda Nobla

Czy w związku z obecną wersją reguły [87], gdzie podano przykład: Pokojowa Nagroda Nobla, odpowiedź zatytułowana literacka Nagroda Nobla z 28.04.2006 (https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/literacka-Nagroda-Nobla;7191.html) nie powinna zostać opatrzona odpowiednim komentarzem?

Z zasady nie aktualizujemy dawnych odpowiedzi: archiwum to jest archiwum, odpowiedzi są datowane, a dokumentów archiwalnych się nie zmienia.

Poza tym z faktu, że pisze się Pokojowa Nagroda Nobla, nie wynika, że należy pisać też Literacka Nagroda Nobla. W Polsce funkcjonuje obocznie nazwa: Nagroda Nobla w dziedzinie literatury, a nazwę literacka Nagroda Nobla zwykle piszemy z małym l.

Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski