logistyk czy logista?

Logistyka. Łatwo znaleźć i wiadomo co oznacza. Ale chciałbym teraz określić osobę zajmującą się logistyką lub studiującą logistykę. Kto to? Logista? Logistyk? Logiści? Logistycy?
Pozdrawiam.
W użyciu są obydwa podane wyrazy, lecz opowiadam się za formą logistyk. Po pierwsze dlatego, że ma bardzo znaczną przewagę frekwencji nad logistą (ok. 20:1 wg danych Google’a). A po drugie: budowa tego wyrazu jest czytelniejsza, analogiczna do matematyk, logik.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski