lubić

Witam!
Często słysze jak ludzie zamiast lubiłem, lubiłam mówią lubiałem, lubiałam. Czy te formy są poprawne? Wg mnie nie są poprawne, ale nie mogę tego znaleźć.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam,
Daniel
Lubiałem i lubiałam byłyby może poprawne, gdyby bezokolicznik brzmiał lubieć. Skoro jednak brzmi lubić, to formy czasu przeszłego są też oparte na przyrostku -i-: lubiłem, lubiłeś, lubił, lubiłam itd.
Mirosław Bańko, PWN