luty – lute

Jak piszemy wyraz luty (miesiąc) w liczbie mnogiej?
Domyślam się, że nie chodzi Panu o pisownię, tylko o odmianę. Luty odmienia się jak przymiotnik, w liczbie mnogiej więc: lute, lutych, lutym itd.
Przymiotnik luty znaczył dawniej 'srogi, okrutny', por. u Reymonta w powieści Rok 1794: „Na świecie hulały lute wichry, tocząc kłębowiskami śnieżnej zamieci, że raz po raz dygotały ściany, głownie leciały z komina i gryzący dym buchał”.
Mirosław Bańko, PWN