mLeasing

Dzień dobry,

Czy poprawna jest odmiana nazwy marki mLeasing, w mLeasingu: finansowanie od mLeasingu, w mLeasingu. Czy nie lepiej jest, pisząc nazwę brandu, pozostawić go nieodmienne: w mLeasing, od mLeasing.

Pozdrawiam

Szanowna Pani,

nazwy firmowe zasadniczo odmieniamy. Jeśli więc dana nazwa odpowiada wzorcowi polskiego wyrazu odmiennego – a w tym wypadku tak jest – to zaleca się jej odmienianie. Dodam, że w podanych przez Panią przykładach niejasna jest dla mnie konstrukcja finansowanie od + D. (czy nie chodzi o finansowanie przez + B.?).

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski