magazyn kobiety z wartościami

Kilka dni temu zauważyłam wśród czasopism w kiosku jedno z podtytułem: Luksusowy magazyn kobiety z wartościami.
Czy to sformułowanie jest poprawne? Czy nie powinno być raczej: Luksusowy magazyn dla kobiet, na przykład, ceniących wartości? Jak rozumieć: magazyn kobiety z wartościami?
Pozdrawiam
Justyna
Pewnie to zależy od pojemności magazynu i wartości kobiety…
Ma Pani rację: tytuł jest niezręczny i niejasny. Po polsku nie mówimy człowiek z wartościami, lecz wartościowy człowiek bądź np. człowiek ceniący wartości, człowiek hołdujący wartościom, przy czym pierwsze ze wskazanych wyrażeń (wartościowy człowiek) znaczy coś innego niż pozostałe. Człowieka nazwiemy wartościowym wówczas, gdy uważamy, że odznacza się on wieloma zaletami, natomiast człowiek ceniący wartości czy człowiek hołdujący wartościom to osoba, dla której najważniejsze są wartości. Należałoby jednak doprecyzować, jakie wartości ma autor na myśli – wartości bowiem mogą być różne (materialne, duchowe, estetyczne itd.).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski