magnificencja

Czy liczba mnoga rzeczownika magnificencja ma postać magnificencje? W żadnym z dostępnych mi słowników języka polskiego nie ma takiej informacji.
Danuta
Słowniki przeważnie nie podają tej formy, gdyż jest ona regularna. Zwykle używamy zresztą form liczby pojedynczej, ale liczba mnoga nie jest wykluczona, np. „Mam zaszczyt powitać Ich Magnificencje, Rektorów UJ i UW…”.
Mirosław Bańko