majski?

Dawno, dawno temu żyli Majowie. Stworzyli ciekawą kulturę i różne dobra materialne. A czy w naszym języku można utworzyć od ich nazwy własnej formę przymiotnikową? Kodeks Majów, czyli kodeks …???
Pozdrawiam
Elka
Przykład ten może znakomicie ilustrować rozdźwięk między możliwościami, jakie stwarza system językowy, a językowym zwyczajem. Nie ma żadnych przeszkód, by od słowa Majowie utworzyć przymiotnik majski, skoro dobrze znamy wyraz tajski, pochodzący od Tajowie. I choć jest to tak proste, nikt chyba takiego przymiotnika nie używa. Gdyby przymiotnik majski wydawał się niezbyt zręczny, moglibyśmy ewentualnie stworzyć formy z rozszerzonym sufiksem: majański lub majowski.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski